Tag: падне

Tips & Tricks

Овошјето нема да падне во колачот – Трик за супер изглед на десертите

Летото е период на овошни колачи, а има трик како да бидат повкусни. Се валка овошјето прво во брашно, па се става во тестото, за да не падне доле.Пробајте супер е и за вкус и изглед. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]