Tag: отстранување

Tips & Tricks, Препораки

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Кога сакаат да го променат изгледот, жените многу често ја менуваат бојата на косата или фризурата. Но, и покрај желбата за експериментирање, сепак се плашат од неуспех. Ако и вие спаѓате во овој тип на жени, тогаш сигурно ви е потребно ова брзо решение. Доколку одлучивте да ја промените бојата […]

Tips & Tricks, Повеќе

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Во многу случаи овие рецепти можат успешно да се употребат за чистење флеки и брзо и лесно перење на облека. Станува збор за вода од свеж компир и вода од сварен грав. Еколошки и евтино. Вода од свеж компир Оваа вода служи за перење свилена ткаенина како и делови од […]

Tips & Tricks, Повеќе

ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари

‘Рѓата знае да биде многу непријатна и да изгледа навистина грдо на вашите омилени алишта. Еве како евтино, брзо и ефикасно да ја отстраните: Во ѓезве или сад ставете вода да зоврие на јака температура. На делот од алиштата каде има ‘рѓа ставете малку лимонтус. Врз ѓезвето во кое врие водата, […]