Tag: откажување

Tips & Tricks

Многу е евтино – Откажете се од цигарите брзо и лесно

Прочитајте интересен трик за тоа како да се одвикнете од лошата навика – цигарите. Земете лажица сода бикарбона, ставете ја во шолја вода. Измешајте додека содата не се раствори. Пијте го ова два пати на ден една недела, а втората недела само еднаш на ден. Со оваа напивка може и […]

Tips & Tricks, Повеќе

Наместо диети: 10 начини да слабеете без откажување

Познато ви е дека за симнување на некој килограм вишок треба послабо да се храните, а повеќе да се движите. Сепак, научниците кои се занимаваат со диети и начини на исхрана докажаа дека можете да слабеете успешно и без откажувања. Наместо класичните диети, задржете се до овие 10 совети кои […]

Повеќе

Поскапување на цигарите – еве која храна ќе ви помогне да се откажете од пушењето

Од петок малопродажната цена на цигарите се очекува да се зголеми за 3 денари според календарот за зголемување на акцизите, пишуваат денеска дел од медиумите. Измените во Законот за акцизи донесени пред три години предвидуваат етапно поскапување на цигарите во наредните 10 години. Но, како полесно да се откажете од […]

Tips & Tricks, Повеќе

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Ние во Gotvi.mk сметаме дека за оставање на цигарите е потребна пред сè волја, а можеби и стручна медицинска помош, но го најдовме овој рецепт кој сепак ќе го споделиме со вас, па вие одлучете дали ќе го пробате или не. Според љубителите на природната медицина, овој чај помага за […]