Tag: отисоци

Tips & Tricks

Исчистете ги масните отисоци од цел дом – Лесно е и евтино

Ако при готвењето бевте масни и ги направивте масни кваките, работната површина или друг предмет, лесно ќе ги исчистите. Се што ви треба е да ги истриете со паста за заби, па со крпа. Така нема да има масни отисоци и дамки. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]