Tag: отворање

Препораки, Ресторани

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Парк Хотел и Спа – Нова уникатна приказна на Скопје

Главниот град доби ново уникатно монденско одбележје. Сместен во срцето на Скопје, новиот Парк Хотел и Спа на 28.09.2016 година ги отвори вратите за сите со префинет вкус и желба за уникатни искуства. Парк хотелот е единствен луксузен хотел во земјава кој е уреден со внимателни уникатни дизајнерски решенија кои […]

Tips & Tricks, Забава

ВИДЕО трик: Отворете пиво со лист хартија – Ќе бидете главни во друштво

Кога ќе го направите овој трик ќе бидете главна фаца во друштвото 🙂 Отворете шише пиво со само еден лист хартија. Погледнете како во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во […]

Забава

ВИДЕО: Роберт де Ниро со овации пречекан на отворањето на Сараевскиот филмски фестивал

Годинашниот Сараевски филмски фестивал ќе трае од 12 до 20 Август и ќе бидат претставени 223 филмови од 61 држава. За свечено отворен го прогласи Роберт де Ниро кој во својот кус говор истакна дека му е чест што е во Сараево и дека со задоволство ја прифатил поканата да […]

Повеќе

Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива

За денес во 21 часот е закажано свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“. Концертот на оперската дива, мецосопранката Гаранча ќе се случи на големата сцена на Античкиот театар во стариот град во Охрид. Прочитајте која е нејзината омилена храна пред секој наспат, начин на исхрана, дали готви за членовите на своето семејство. […]

Повеќе

Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна

Свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“ е закажано за 12.07.2016 во 21 часот на големата сцена на Античкиот театар, а ќе настапи светски познатата оперска дива, Елина Гаранча. Но, која е нејзината омилена храна, начин на исхрана и што готви за членовите на своето семејство, открива во интервју за Литванската […]

Повеќе

ВИДЕО: Еве како да отворите вино со обичен клуч

Некогаш се случува и ова: имате гости, им понудивте вино, а отворачот никаде не можете да го најдете. Решението е многу едноставно, се што ви треба е еден обичен клуч. Погледнете детали во видеото: За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шест […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Како да отворите шише вино со обичен клуч

Некогаш се случува и ова: имате гости, им понудивте вино, а отворачот никаде не можете да го најдете. Решението е многу едноставно, се што ви треба е еден обичен клуч. Погледнете детали во видеото: За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тука: https://gotvi.mk/category/tips-tricks/