Tag: острови

Повеќе

ВИДЕО: Закинтос и Скопелос покриени со снег – Зимска идила на грчките острови

Поларната зима која го зафати регионот не успеа да ја одмине ниту соседна Грција. Северниот дел на Грција, вклучително и дел од грчките острови беа покриени со снежна покривка. Погледнете ги едни од омилените излетнички места во зимска идила: ФОТО на насловна фотографија: Halkidiki Spots Повеќе на Gotvi.mk: ФОТО ГАЛЕРИЈА: […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Планирате да летувате во Грција? И првите список за храна која сакате да ја посенете со себе за да поминете поевтини? Заборавте на ајвар, салами, сарми, полнети пиперки и месо. Не само што ќе ви ги одземат ако ве фатат, туку може да добиете и казна. Колку Грците се сериозни […]