Tag: остаток

Предјадења

Ако ви остана лиснато тесто не го фрлајте – Брза идеја за појадок

Наместо да го фрлате лиснатото тесто кое ви останало, има начин како да го искористите. Замесете мали делови со остатокот, изматете едно јајце, па премачкајте го тестото, ставете рендан кашкавал и печете во рерна.Се пече на 200 степени 10 минути. Супер и е топло и ладно. Добар апетит! Повеќе рецепти […]