Tag: останата

Tips & Tricks

Ако ви остана супа – Вака спречете да се размножуваат бактерии во неа

Ако правевте супа, а не ја изедовте веднаш, со еден трик спречете да се развиваат бактерии во неа. Извадете го кромидот и лукот од неа. Тие придонесуваат да се шират бактерии. Ова особено се изразува кога е потопло времето. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]