Tag: ослабена

Забава

Фото: Тамара Тодевска драстично ослабе

Пејачката Тамара Тодевска до сега неколку пати беше на мета на критики поради нејзините килограми, а со последната фотографија покажа дека е драстично ослабена.   Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило […]

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ ослабна 10 килограми – еве како изгледа

Марија Шерифовиќ месециве мака мачи со килограмите, па реши да се стави на диета со која симна 10 килограми. Еве како изгледа ѕвездата сега, разликата е очигледна. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен […]

Забава

ФОТО: Леонтина ослабена и со променет имиџ во новата сезона на „Пинк ѕвездички“

Познатата балканска пејачка и композитор, Леонтина Викомановиќ вчера објави фотографија од снимањето на новата сезона на „Пинк Ѕвездички“, каде таа е една од членовите на жирито. Леонтина е со нов, променет имиџ и значително ослабена. Таа доби мног укомплименти од фановите кои ја следат на Инстаграм. Еве како изгледа Леонтина: […]

Забава

ФОТО: Упорноста се исплати: Погледнете колку ослабе Сека од почетокот на кариерата

Сека Алексиќ кога се појави на малите екрани, имаше некој килограм повеќе. Со здрава исхрана и редовно вежбање во теретана, убавата српска пејачка која го очекува своето прво дете, ослабна до непрепознатливост. Сека за српските портали изјави дека решила дека мора нешто да превземе во врска со дебелината, кога купила […]