Tag: ослабела

Повеќе

Сите знаеме дека мајките не тераат да јадеме но… – приказна која го шокираше светот

Деби Ризон ја обвинува мајка си за својата прекумерна дебелина. Оваа девојка од Велика Британија вели дека има 300 килограми поради мајка си која ја убедувала да јаде за да не биде анорексична.Кога достигнала тежина од неверојатни 300 килограми, веќе не можела да оди ни сама до тоалет. Сепак, нејзината […]

Забава

Сека откри на кого личи бебето и како ослабела по породувањето

Пејачката Сека призна дека бебето личи на таткото и дека таа немала мака да ги изгуби килограмите.-Килограмите за брзо ги симнав. Бебето е прекрасно, мирно е. Малку плаче. Вељко ми помага. Ова чувство не може да се опише. Сега е најубавиот период во мојот живот, вели Сека. Повеќе на Готви.мк: […]

Повеќе

Имала 30 години и 116 килограми: Исфрлила една намирница и се преполовила

Триесет годишната Ванеса Додсворт пред пет години имала неверојатни 116  килограми и ја оценувале како 50 годишна жена. Таа се решила дека треба нештата да ги превземе во свои раце и да изгуби килограми.И бил дијагностициран и рак на лимфните жлезди, па Ванеса морала да направи нешто што ќе и […]

Забава

ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен

Неверојатна трансформација! По години барање утеха во храната и неконтролираното консумирање, 26-годишната Американка одлучила да ја преземе контролата над својата тежина.Некогаш имала 122 килограми со дијагностицирана морбидна дебелина, но Конер Ренш одлучила да стави крај на својата тежина. Со здрава исхрана таа испеала да ослабе неверојатни 58 килограми. – Секогаш […]