Tag: освежително

Салати

Нема стоење до шпорет на топлото: Ручек-салата за цело семејство

На топлото време не ни се стои до шпорет, па ова е супер предлог за салата за ручек. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Повеќе

Сок со малини од три состојки – Домашен, освежителен и вкусен

Направете супер вкусен напиток со малини за топлото време. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Повеќе

За топлите ноќи во двор или на тераса: Фрапе од малини за со пријателите

Направете освежителен пијалок за со пријателите, за на тераса или во двор во ноќите.Вкусно фрапе од малини.       Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и […]

Салати

Освежителна „Грчка салата” – ова е најбрзиот рецепт

Направете си освежителна и вкусна грчка салата на топлото време.     Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Видео, Десерти

ЗАТОА ГО САКАМЕ ЛЕТОТО: Освежителна ХАВАИ салата

Ви требаат павлака за готвење, многу овошје и малку време.  Направете салата по рецепт од Хаваи.Неодоливо, ова е постапката: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Десерти

ВКУСОТ НА ЛЕТОТО: Царски колач со праски

Летно, освеќително, овошно, вкусно, има ли подобро? На каналот на Шерпица е поставено видео за подготовка на прекрасен колач со праски.Ова е постапката:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Предјадења

Вкусно и хранливо смути од тиква

Направете вкусно и хранливо смути во вашиот дом. Запишете или зачувајте го некаде овој рецепт бидејќи за нешто повеќе од 1 месец ќе почне сезоната на тикви 🙂 Сè ставете во блендер, убаво изматете и сипете во стаклена чаша. Додадете мраз за уште поубаво разладување. На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти […]

Посно и веге

Освежете се – Направете природен сок од лубеница

Лубеницата содржи големо количество на вода и е одлична за хидратација на телото за време на жешките денови. Прочитајте зошто треба да се јаде лубеница ТУКА Токму затоа еве еден рецепт за вкусен пијалак од лубеница. Сè што ви треба е свежа лубеница, нож и блендер. Срцето на лубеницата исчистете […]

Десерти

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Направете освежително смути за вашите деца. Изгледа прекрасно, а е хранливо и изобилува со витамини. Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер. Блендирате додека не се добие компактна смеса. Доколку е наменето за возрасни додадете мраз и уживајте. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? […]

Деликатеси

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

Направете вкусен напиток кој има само 80 калории и изобилува со здравје и свежина. Состојки: 1 дл обезмастен јогурт 1 дл бадемово или кокосово млеко 1 шолја јагоди Начин на подготовка: Сè ставете во блендер и направете смути. Ставете во чаша и додадете неколку коцки лед. Украсете со јагода на […]