Tag: оригинален

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ова долго се чекаше – оригинален турски рецепт за баклава

Сите уживаме во вкусот на баклава, а овој пат ви нудиме оригинален турски рецепт за да си го направите ова задоволство со шербет и во вашата кујна.Потребните состојки и подготовката се прикажани во видеото. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана […]

Десерти

Сахер торта по оригинален рецепт – Направете вистинско слатко уживање

Ново совршенство од рецепт кое ни го испраќа Александра Стојановска Бизевска. Направете сахер торта од вашата кујна по рецептот на врвните виенски мајстори. Погледнете и прочитајте како: Фото галерија од подготовката на сахер тортата: Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk: Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт Вакво […]

Видео, Десерти

Оригинален турски рецепт за тулумби – десерт кој нема рок на траење

Кога ќе се спомене баклава и тулумба, веднаш се присетуваме  на Турција. Турските специјалитети се одлични, а овој пат преку ова видео, ви нудиме најбрз, највкусен и наједноставен начин да направите турски тулумби.Се што треба да направите за ваков вкусен десерт во домот, е да го погледнете видеото: Повеќе десерти […]