Tag: ореви

Видео, Десерти

Куглоф со ореви и суво грозје: Проверен рецепт за колач кој лесно се прави

Проверен рецепт за одличен куглоф со ореви и суво грозје. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Видео, Десерти

Полжавчиња со ореви

Најдобриот рецепт за слатки полжавчиња или ружи со ореви или мак, кокос, цимет, суво грозје, џем… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Десерти

Бомбици од урми и ореви

Брзи, вкусни и здрави колачиња… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Видео, Десерти

Колач со ореви и пудинг од ванила – кремаст и вкусен

Кремаст колач со ореви кој ќе ве освои на првиот залак. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути […]

Видео, Десерти

Колач кој ќе ве врати во детството: Ванилици со ореви по рецепт на нашите баби

Уште еден колач по стар оригинален рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Десерти

Ролат со ореви и рум – вкусен десерт!

Ролат со ореви и рум – вкусен десерт! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Десерти

Без брашно, јајца и квасец: Кифли со ореви, бело вино и уште само една состојка

Брзи и вкусни кифли со ореви. Уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Видео, Десерти

Титов колач – со ореви и чоколадо

Одличен колач со чоколадо и ореви. Начинот на подготовка поглендете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот […]

Видео, Десерти

Неодолив домашен колач со ореви и глазура

Еден од најдобрите домашни колачи… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]