Tag: органска

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Директната изложеност на жешко сонце и ветар, фарбањето и слично придонесуваат за оштетување и сушење на косата. Еве еден природен рецепт со кој ќе направите органска маска за длабинска нега на оштетена коса. Се нанесува на сува коса и се остава да отстои околу 20 до 30 минути. Повеќе детали […]