Tag: опуштање

Tips & Tricks, Видео

Измешајте млеко и сода бикарбона – со две состојки ќе решите голем проблем

Заборавете на скапите спа центри, педикири, маникири. На своите стапала може да им пружите блага и пријатна купка за супер изглед, опуштање и здравје и тоа дома. Земете само две состојки од кујната. Ви требаат млеко и сода бикарбона. Ставете ги во сад и ставете ги нозете. Ќе се опуштите, […]

Tips & Tricks

Ставете неколку лажици оцет во кадата – Вака делува на телото

Ако сакате по напорниот работен ден да се релаксирате, тогаш треба прво да одите до кујната и да земете вински оцет, па да ја наполните кадата со вода и да уживате. Најновите истражувања докажуваат дека ако во кадата, во која има топла вода, ставите половина шолја јаболков оцет и во неа поминете […]

Повеќе

Намалете ја нервозата и напнатоста: 3 техники кои моментално релаксираат

Немојте да дозволите тензијата која во текот на работниот ден сте ја насобрале на работа, да ви го расипе слободното време или следниот викенд. Обидете се да се опуштите со алтернативни техники како што се ароматерапија, музикотерапија или фитотерапија и нервозата ќе ја снема. Ароматерапија – Мирисот на четинарите релаксира […]

Посно и веге, Предјадења

ВИКЕНД РЕЦЕПТ: Зелено „Добро утро“

Викендот е дел од неделата наменет да се опуштиме и рехабилитираме од напорната недела. Особено од оваа претходната кога голем дел од граѓаните на Скопје и речиси цела Македонија ги обзема страв од земјотреси поради тогашните случувања. Gotvi.mk Ви нуди рецепт за опуштање – Зелено смути кое ни го испраќа нашиот […]

Забава

ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска

Убавата лото девојка, Марјана Станојковска, се опушта со коктели. Згодната Македонка која пали и жари каде и да се појави, објави фотографија на социјалните мрежи, на која напиша дека се опушта со добар коктел. Повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов […]

Препораки

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Чаевите делуваат благотворно на организмот, ни помагаат да се опуштиме, да ги смириме нервите, да се бориме против настинките и вирусите, но и да го зајакнеме имунитетот.Овој чај од три состојки е совршен за релаксација на целото тело, и на умот и на мускулите. Поврзани вести на Готви.мк Појадувајте и […]