Tag: омилен

Десерти, Повеќе

Денес ни е омилен на сите: Како настанал корнетот?

Омилено нешто на сите во лето ни е лижењето сладолед, но дали некогаш сте се запрашале, како настанал првиот корнет? Направен е во далечната 1904 година кога на продавачот на сладолед, Аду Димар му се потрошиле хартиените чинии. Трговецот Аду предложил десертот да се послужи во вафли кои ќе бидат […]

Забава

ФОТО: Елизабет Харли го покажа својот омилен десерт

Сексапилната британска актерка Елизабет Харли изгледа одлично и на 51годишна возраст. Во меѓувреме, Харли на својот Инстаграм профил го објави својот омилен десерт – тар со овошје. Сепак, таа не го готви сама, туку го нарачува 🙂 What a heavenly fruit tart. Ordered from my local Bromsberrow Village Shop #countrylife […]

Забава

Наоми Кемпбел: Еве како изгледа нејзиниот утрински пијалак

Сексапилната моделка Наоми Кемпбел која деновиве е актуелна по покажувањето на нејзината долна облека за време на доделувањето на MTV музичките награди, на Инстаграм објави фотографија од нејзиниот утрински пијалак. Еве како изгледа нејзиното смути: #morning start 🍏🍀🍃☘💚👊🏾 A photo posted by Naomi Campbell (@iamnaomicampbell) on Jul 13, 2016 at […]

Предјадења

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

Вистински деликатес и омилен појадок за многумина. Комбинирајте го со солено или слатко, како ви одговара. Во секој случај мирисот кога се подготвуваат и нивниот вкус се неодоливи 🙂 Готви со љубов и уживај во храната! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Викенд кајгана со сланина Брза похована даска кога ќе се […]