Tag: омилено

Meat, Главни јадења

За многумина Македонци ова е омилено јадење: Направете вкусен џигер

Вкусен пилешки џигер по најдобар рецепт, доволен за две лица. За еден час ќе имате супер јадење на трпеза. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти […]

Забава

Баба Милка откри тајни за Трамп: Јаде сарми и полнети пиперки

Баба Милка од Белград која му била дадилка на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, вели дека тој е фамилијарен и добродушен човек на кој семејството му е на прво место.- Многу е добар и вреден, има добра душа. Не знае да ги мрази луѓето. Нема извештаченост, се е природно […]

Главни јадења

Пица-мусака: Јадењето кое го освои Балканот

Сите го сакаме вкусот на компири, но и вкусот на пица. Па зошто тогаш да не направиме совршенство од овие два одлични и омилени вкуса? Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]

Повеќе

Омилено чоколадо според хороскопскиот знак

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако секој ден го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадо и најчесто го јадат сами. Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и чоколади. Бикот купува две кутии чоколадо. Една за себе, една за друштвото, […]

Забава, Повеќе

ХОРОСКОП: Кое е омиленото чоколадо на секој знак

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако секој ден го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадо и најчесто го јадат сами. Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и чоколади. Бикот купува две кутии чоколадо. Една за себе, една за друштвото, […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Бритни Спирс откри кое и е омилено јадење

Американската пејачка Бритни Спирс ги откри деталите за најновиот албум, кој ќе се вика „Глори“ и се очекува да излезе на 26 август. Во меѓувреме, Спирс на Инстаграм објави фотографија со 2 нејзини омилени јадења – тост и салата. „Некои работи никогаш нема да се променат. ОМИЛЕНИ засекогаш“, напиша пејачката […]

Повеќе

Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење?

Бред Пит ја збуни својата публика и фанови дали повеќе сака да јаде стек или пица. Имено, актерот во две различни интервјуа, на прашањето кое му е најомилено јадење дава различни одговори. Во едното интервју вели дека тоа е пицата, а во другото дека најмногу обожава да јаде стек. Што […]

Десерти, Повеќе

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако секој ден го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадо и најчесто го јадат сами. Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и чоколади. Бикот купува две кутии чоколадо. Една за себе, една за друштвото, […]

Повеќе

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Чарлс, престолонаследникот на Британската Круна пие исклучиво традиционален Британски чај со мед. Но, ако зборуваме за неговите кулинарски способности, негова специјалност подготвувањето тост. „Тајната е во доброто запекување на тостот од двете страни. Најголема грешка што луѓето ја прават е тоа што тостот го мачкаат со путер пред да го […]