Tag: омекне

Tips & Tricks

Компирот испечен со лушпа брзо ќе омекне вака – има лесен трик

Компирот со лушпа многу побрзо ќе омекне, ако пред да го приготвите го оставите десет минути во врела вода. Така ќе биде и крцкав горе, и мек како душа внатре, па нема да имате мака. Ова е супер трик и делува. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Луди компири од рерна Мусака со […]