Tag: омбре

Видео, Десерти

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

Направете совршена декорација на вашите торти и колачи, вака се прави омбре декорација, од потемно кон посветло. Прочитај повеќе вести: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и […]

Видео, Десерти

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура… Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти. Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и […]