Tag: Оливер

Tips & Tricks

(ВИДЕО) Џејми открива – Еве како да излупите ѓумбир за 1 минута

Лупењето на свеж ѓумбир е навистина макотрпна работа најмногу заради неправилниот облик на коренот од ѓумбир. Ни треба многу време и ожеви кои се остри, а неретко знаеме да направиме вистински хаос во кујната. Но, познатиот готвач Џејми Оливер објави видео во кое ни октрива како да излупиме ѓумбир за […]

Главни јадења, Препораки

Рецептот на Џејми Оливер за шпагети карбонара (ВИДЕО)

Специјалитетите од Италијанската кујна се незаменливи за многу луѓе од целиот свет. Еве го рецептот на познатиот Џејми Оливер за приготвување на шпагети карбонара. Начинот на подготовка и другите детали погледнете ги во видеото: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас […]