Tag: олеснување

Tips & Tricks

Средство со кое три пати поретко ќе бришете прашина – идеално за вработени

Направете природно средство за чистење дома со кое ќе блесне мебелот, а вие ќе имате поретко работа. Ви требаат 1 шолја вода, ¼ шолји алкохолен оцет, 2 лажици маслиново масло и неколку капки етерично масло по избор. Се меша се и се става во прскалка, па се поминува мебелот со […]

Tips & Tricks, Видео

Ставете масло на рендето па почнете со работа: Трикови кои многу ќе ви олеснат (Видео)

Верувале или не, главица лук можете да излупите ако ја поделите, ја ставите во чинија, поклопите со друга чинија, па силно тресете.Рендањето ќе ви биде полесно ако ставите масло на рендето, а јајцето дали е свежо ќе проверите со вода. Расипаното јајце излегува на површина. Ова видео многу ќе ви […]

Tips & Tricks

Намирниците нема да се лизгаат на даската за сечење – Има еден трик

Сите знаеме дека овошјето и зеленчукот се лизгаат на даската за сечење, но сепак постои еден лесен трик со кој веќе нема да го имате овој проблем. Ако сакате се ги исечете овошјето и зеленчукот правилно и рамномерно, се што треба да направите е пред да почнете со сечењето да […]

Tips & Tricks

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – направете го овој напиток и олеснете си

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]

Tips & Tricks, Видео

Трик со хартија за печење кој ќе ви го олесни животот

Ставете хартија за печење во калап за само три секунди. Супер трик кој го олеснува животот, за секоја домаќинка.   Прочитај поврзани рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Селско месо по едноставен рецепт Турли тава со пилешко месо Печени шницли со зеленчук Повеќе Gotvi.mk рецепти […]

Tips & Tricks, Видео

НЕМА ВЕЌЕ ДА ГИ ФРЛАТЕ: Олеснете си го животот со пластични шишиња

Наместо да ги фрлате, можете со неколку лесни трикови да си го олесните животот со помош на пластични шишиња.Погледнете го видеото и се ќе ви стане јасно:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој […]

Tips & Tricks, Видео

Вилушката не е само за јадење –полесно секојдневие со ГЕНИЈАЛНИ трикови

Вилушката која е задолжителен и неизбежен прибор за јадење, не служи само за тоа. Има многу поголема намена која може и тоа како да ви го олесни секојдневието.Ова се неколку трикови злато вредни: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со грозје против брчки Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ви се залепи мастика на облеката? – извадете ја за секунда

Ако алатот во домот е стар и ‘рѓосан, се што ви треба е Кока-кола, а ако ви се залепи мастика, се што ви треба е лед.Корисни трикови кои го прават животот полесен.   Love this 😍 Follow:  @diy.learning ❤️ Sigman:  @diy.learning ❤️ By: 5 min crafts 👏👏 Like and tag […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Не ги фрлајте пластичните шишиња – трикови за секоја домаќинка

Може да направите многу корисни нешта со пластични шишиња, да си заштедите време и пари.Погледнете го ова видео: Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Tips & Tricks

Чепкалките за заби не се само за тоа – со 10 денари олеснете си го животот

Чепкалките за заби чинат 20 денари, а освен што со нив ќе се решите од здодевните остатоци од храна, може и да си го олесните животот на многу полиња.Со чепкалките ќе спречите водата или манџите од тенџерињата да претечат при варењето, така што ќе ставите чепкалка меѓу тенџерето и капакот, […]