Tag: одбрана

Повеќе

Со топлото време дојдоа и инсектите – Спасете се од оси, муви и комарци со еден трик

Дојде потопло време и се што ни треба е да се одбраниме од инсектите. Во пластично шише ставете два децилитри јаболков оцет и 200 грама шеќер со два децилитри вода. Исечете и кора од банана и додајте. Се протресува и се става шишето отворено во дворот или на тераса и […]