Tag: одбирање

Препораки

Правила за брокулата да биде вкусна – Каква да одбереме

Кога избирате брокула, секогаш внимавајте на ова за вкусни јадења полни витамини. Секогаш нека биде темно зелена и цврста, без дамки по неа.Се чува 3-4 дена во ладилник па се замрзнува потоа.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]