Tag: огледала

Tips & Tricks

Светнете ги прозорците и огледалата дома – Ви треба евтина намирница од кујната

Прозорците и огледалата се тешки за чистење, но има лесен начин без губење многу време. Имено, ставете малку сол во водата со која ги чистите прозорците и огледалата. Во водата секако додадете го и избраниот и купен детергент. Нека да останат мазници и ќе блеснат. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која […]