Tag: овошно

Препораки

Намирници со кои не смее да ви почнува денот – Ќе имате болки и тегоби

Ова никако не го јадете за појадок бидејќи му штети на телото. Никако не пијте овошен сок или пак не јадете овошен јогурт. Имаат шеќер и адитиви иако пишува дека се сто посто природни, а и го дуваат стомакот.Потоа ќе имате болки и тегоби. За појадок не се препорачува ни […]

Десерти

Овошно суши

Несекојдневен и многу вкусен рецепт на Кате кој ја има Gotvi.mk препораката. Еве што ви е потребно за да го направите: ИДЕЈА: Со ова овошно суши одлично оди сос кој можете сами да го приготвите. Потребни ви се неколку јагоди и 2 лажици мед. Ставете ги во блендер и ќе […]