Tag: овошна торта

Видео, Десерти

Брза овошна торта готова за 20 минути (ВИДЕО)

Искористете го сезонското овошје и направете ја оваа вкусна торта…   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки […]

Десерти

Овошна торта од кори за пита: Најбрзиот десерт на светот!

Сон на секоја домаќинка која сака во рок од неколку минути да го израдува семејството е некоја брза овошна торта. Во продолжение ви донесуваме рецепт за токму таква торта! Многу шлаг и многу овошје е формулата за одличен лесен десерт! Послужете и уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт […]