Tag: овошен јогурт

Препораки

Одберете ги овие намирници кога правите смути или овошен јогурт – ќе слабеете плус многу се здрави

Ако сакате да слабеете, дома правете си овошен јогурт кој освен што е вкусен многу помага. Бирајте секогаш јагоди, малини, боровинки, капини, рибизла, кои согоруваат калории. Полни се витамин Ц и антиоксиданси. Ја чуваат и кожата со колагенот. Ставајте и малку ѓумбир кој е здрав, помага за слабеење, отстранува грчеви […]

Десерти

Ќе се покаете што не сте ги правеле од порано: Мафини со овошен јогурт

 Направете вкусни мафини со овошен јогурт кои се топат во уста. Навистина прекрасен и специфичен вкус.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Видео, Десерти

Направете домашен овошен јогурт со малини и киви (ВИДЕО)

Вкусен десерт готов за миг. Овошјето бирајте го по желба, а основата е секогаш иста банана и јогурт. Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин […]