Tag: овене

Tips & Tricks

Цвеќето во вазна долго ќе трае со евтина намирница од кујна

Има лесен начин цвеќето во вазна да не венее брзо. Во водата и вазата во која ќе го ставите букетот, треба да ставите и малку јаболков оцет, кој делува на должината на траење на цвеќето.Обидете се. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со зачини Печена пченка […]