Tag: обувки

Tips & Tricks

Ако ви мирисаат обувките – Ставете им ја најевтината намирница и ќе го впие мирисот

Ако имате проблем со омилениот пар чевли и патики кои се замирисале од долгото носење, па мирисот не излегува колку и да ги перете, решението е во кујна. Ставете сода во чевлите и оставете кратко да дејствува, па облечете ги. Ќе го впие лошиот мирис и ќе спречи да ви […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: Има евтин трик за да не ви се оштетат чевлите од снегот – Влезете во кујната

Снегот почна да вее, а во следните денови се најавуваат интензивни врнежи од снег, а потоа и дожд. Следи леден бран, а покрај студот, она што е проблем за многумина се обувките бидејќи калта, водата, како и ииндустриската сол, често знаат да ги оштетат. Солта ја нагризува кожата поради што […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Неодамна објавивме на Gotvi.mk едноставен лек кој чини само 5 денари и со кој ќе се изборите против непријатната миризба на патиките, кондурите, балетанките… Детали прочитајте ТУКА Дел од читателите велат дека е доволно редовно да се мијат нозете, дел да се купуваат поскапи обувки, а дел, пак, велат дека […]