Tag: облоги

Препораки

За рани, отоци, и болки по доењето – овој зеленчук не е само за јадење, помогнете си вака

Зелката е зеленчук кој често го користиме, знаеме дека е богат со витамини особено витамин Ц, но не знаеме колку е таа здрава. Листовите изобилуваат со здравје, помагаат ако имате отоци на рацете и нозете, па се што треба е да замотате лист зелка. Помага зелката и за правилна работа […]

Повеќе

Еве што ќе ви се случи ако ставите облоги од зелка на градите, нозете или вратот

Облогите од листови зелка можат да направат чуда. Доколку имате некои од овие проблеми, само ставете неколку листови зелка на проблематичното место и ќе се решите од маките. Отоци на рацете и нозете: Ако имате проблеми со отечени екстремитети, само обмотајте ги со листови зелка и прицврстете со завој. Штитна […]

Tips & Tricks

Намалете го обемот на струкот додека спиете или гледате ТВ – облоги за затегнување, 100% ефикасни

Сакате здраво, фит и затегнато тело? Испробајте ги овие облоги од ѓумбир кои ќе ја направат вашата кожа совршена.Ви требаат една лажица ѓумбир во прав, неколку лажици лосион за тело по избот, фолија и завој, како и крпа за раце. Крпата ставете ја во топла вода, па замотајте ја на […]

Tips & Tricks

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

Ако се прашувате како Французинките се толку убави жени и која е тајната за нивниот изглед, тогаш ви ја откриваме истата. Верувајте, Интернетот полуде по овој трик кој ја прави кожата мека и блескава.  НАИЗМЕНИЧНО СТАВАЈТЕ ТОПЛИ И ЛАДНИ ОБЛОГИ За добра циркулација и здрав тен, ставајте наизменично ладни и […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ослободете се од целулитот со облоги од оцет

На жените ширум светот облогите со оцет одамна им се познати со цел да се ослободат од целулитот, па затоа што се покажале како одлично решение, време е да ги пробате и вие. За овие облоги потребни ви се само 2 состојки, кои сигурно веќе ги имате дома. Лосион за […]

Tips & Tricks, Повеќе

Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот

Како што топлите денови ни се приближуваат, така почнуваат и грижите за телото кое во зимските месеци можеби малку сме го запуштиле. Ако сте склони кон таложење на маснотии околу стомакот, ви предлагаме да си направите жешки облоги кои буквално ќе ги изгорат сите наслаги. За овој домашен третман за […]