Tag: обланда

Предјадења

Солена торта со обланда: Само нафилувајте и наредете – брзо и лесно

Солена торта со обланда. Само нафилувајте и наредете – брзо и лесно. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Бајадера во обланда: Наједноставниот посен колач со вкус кој се памети

Наједноставниот посен колач со вкус кој се памети… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Видео, Десерти

Султан обланди: Колач кој се топи во уста

Лесно и брзо се подготвува, а вкусот е фантастичен! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти

Обланда колач кој ќе го обожавате

Ќе уживате во овој десерт! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Видео, Десерти

Обланди со бисквити, суво грозје и ореви и кремаст фил

Одлични колачи кои можете да ги послужите на свечена трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Рецептура“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Десерти

Тробојни обланди со мелена вафла-обланда во филот

Нови обланди кои морате да ги пробате! Три вкусови, три бои, еден фил… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Видео, Десерти

Неодолива кокос обланда

Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Десерти

Шарена обланда: Готова за 15 минути, одлична и во посна варијанта

Пробајте еднаш и сигурно ќе ја правите постојано. Начинот на подготовка пголеднете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: https://youtu.be/6h5RX4fh9rw Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Ролнички од обланди за 10 минути

Рецепт за крцкави ролнички од обланди со вкусен фил од чоколадо, бисквити, ореви. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Десерти

Обланди со Нутела

Рецепт за крцкави обланди со Нутела… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]