Tag: обем

Видео, Препораки

Намалувајте 1 сантим од струкот секојдневно – овој напиток топи килограми

Со помош на овој напиток секојдевно ќе слабеете во пределот на стомакот, кој е најкритичната зона за слабеење.Се што ви треба е прикажано во следното видео:   Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир […]

Tips & Tricks, Повеќе

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Нутриционистката Ann Louise Gittleman осмислила кратка диета со чија помош ќе се ослободите од салото на најкритичните места на телото и тоа за само 2 седмици. Струкот, колковите, бутовите и задникот се најкритичните делови од телото кои последни слабеат, без оглед колку ригорозна диета држите. Затоа што повеќето масни наслаги […]