Tag: нудли

Видео, Главни јадења

Тиквици со нудли

Вкусен оброк готов за 15 минути, можете да го комбинирате со модар патлиџан и шопска салата. Вистински летен оброк. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна […]

Главни јадења, Предјадења

Пилешка супа со азиски резанки

Пилешка супа на азиски начин, ќе ја обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Работите пред компјутер? Ова е совршен ручек за на работа

Ако се мислите што да јадете додека сте на работно место, ова е решението за вас. Повеќе идеи за ручек на Готви.мк: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава […]

Посно и веге, Салати

Салата со нудли

Интересен вкус и салата која буквално може да биде замена за цел оброк. Еве го рецептот на Ана: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Веге нудли Оризови нудли со зеленчук Нудли со зеленчук Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Брзи макарони со зеленчук ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук […]

Главни јадења, Посно и веге

Веге нудли

Овие веге нудли се одличен специјалитет, а се неодоливи како доцен ручек или рана вечера. Еве го рецептот на Илија: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Оризови нудли со зеленчук Нудли со зеленчук Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Брзи макарони со зеленчук ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук […]

Главни јадења, Посно и веге, Ресторани

Нудли со зеленчук

Билјана, инспирацијата за овој рецепт ја добила во Виена, на Шведенплац, каде вели дека јадела едни од највкусните нудли. Само, овој рецепт е без пилешко месо, па може да го јадат и оние кои постат или се хранат вегетаријански, додава таа. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Оризови нудли со […]

Главни јадења, Посно и веге

Оризови нудли со зеленчук

Уште еден специјалитет, кој е многу вкусен, а го препорачуваме и за сите кои постат, се хранат вегетаријански или се љубители на Кинеската кујна. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Повеќе посни и веге јадења прочитајте тука Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Кинеска кујна: Како да […]