Tag: нугат

Видео, Десерти

Нугат торта – богата и неодолива

Уживајте во секој залак! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Десерти

Домашен крем од лешници готов за 5 минути – здрав, а вкусен намаз

Омилениот нугат крем во здрава домашна варијанта. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Видео, Десерти

Ситни колачи: Вкусни нугат топчиња

Време е за брзи и лесни за подготовка нугат топчиња. Од оваа количина излегуваат од прилика 24 топчиња. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]

Десерти

Нугат торта во царство од лешници

Сјајна торта која никого не остава рамнодушен… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]