Tag: нов

Повеќе

Нов земјотрес почувствуван во Скопје

Попладнево, околу 16 часот, во Скопје беше почувствуван нов послаб земјотрес. Додека чекаме информации за јачината на овој земјотрес, потсетуваме дека ова е втор земјотрес кој денеска се случи во Скопје попладнево во 13:20 часот со јачина од 1,9 степени. Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот […]

Забава

ФОТО: Леонтина ослабена и со променет имиџ во новата сезона на „Пинк ѕвездички“

Познатата балканска пејачка и композитор, Леонтина Викомановиќ вчера објави фотографија од снимањето на новата сезона на „Пинк Ѕвездички“, каде таа е една од членовите на жирито. Леонтина е со нов, променет имиџ и значително ослабена. Таа доби мног укомплименти од фановите кои ја следат на Инстаграм. Еве како изгледа Леонтина: […]

Повеќе

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Северина ја промовираше својата нова песна. Хрватската пејачка ги здружи силите со раперката Sajsi MC и познатата српска актерка, Сека Саблиќ, која се појавува во спотот за новата песна „Силикони“ што денес беше премиерно објавен на Facebook страната на мега популарната Севе. Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на […]

Повеќе

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Цеца за време на финалето на шоуто “Пинкови Ѕвезди” испеа неколку песни од својот најнов албум „Автограм“ кој привлече огромно внимание кај нејзината публика. Но, Цеца за српските медиуми откри и која и е омилената храна и како успева да ја одржи својата линија. Таа вели дека генетски не е […]