Tag: ново

Главни јадења

Нов рецепт за гибаница – Рецепт без јајца, сирење и млеко

Гибаницата е јадење кое традиционално се прави кај нас. Вкусот на нашите мајки и баби од сега во ново руво.Направете вкусна гибаница со кисела зелка.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гибаница со кајмак Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со […]

Салати

Зелка салата со посебен сос – Не сте пробале нешто вака вкусно

Нешто ново, вкусно и навистина необично кое често ќе се наоѓа на вашата трпеза.Направете зелка салата со мајонез и додатоци.   Пријатно! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Повеќе

Кафето наутро дополнете го со овој рецепт – Безалкохолен ликер од нескафе и тиква

Направете нешто необично за почеток на денот – Безалкохолен ликер од нескафе и тиква. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Губете килограми со помош на кафе Чај за желудникот – нема да имате мака Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови Чај против слабокрвност Домашни […]

Салати

Лесна крем салата – Време е за нов рецепт

Ако периодов се прејадовте руска, пилешка или други салати кои најчесто ги има на свечените и празнични трпези, пробајте го овој рецепт. Време е за нешто посебно и вкусно. Направете салата со моркови по овој рецепт: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – […]

Pastes, Видео

Нов рецепт за лазања – ваква не сте пробале

Направете нов рецепт за лазања, деликатес за сите сетило и тоа од палента и мелено месо. Еве како се подготвува. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса […]

Видео, Главни јадења

Нов рецепт за леќа

Толку вкусно, здраво и посебно. Леќата никогаш не била повкусна. Ви требаат само печурки и домати. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо […]

Видео, Главни јадења

Ќе заборавите на месо, компир и тестенини: Новиот омилен ручек

Ако ви здодеа од вообичаените ручеци, кои секојдневно ги правиме, како месо, компир, тестенини…ви нудиме рецепт кој ќе ве освои. Брзо и лесно се прави и има супер вкус. Панирани моркови во мед, ова е се што ви треба и начинот на подготовката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена […]

Десерти

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Ќе заборавите на бомбици – пробајте „Кастањоли”

Ако сте љубител на бомбици, ова е уште подобар рецепт за подготовка кастањоли. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во […]

Салати

Салата со јогурт – нов вкус кој ќе ви стане омилен

Ако ви здодеа од шопска, грчка, цезар, мешана салата, ви нудиме нов вкус. Јогурт салата за супер ручек.       Повеќе на Готви.мк: Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите […]

Tips & Tricks, Видео

Старото ќе биде како ново: Сите гребнатини од мебелот ќе исчезнат со една намирница

Нема да верувате но со оревче може да ги истриете работната маса од кујната и мебелот кој е изгребан и сјајот повторно ќе се врати.Исто така, старите чевли ќе блеснат ако користите малку маслиново масло, оцет и регенератор. Повеќе на Готви.мк: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е […]