Tag: новогодишни

Десерти

Колачиња за Нова Година – Брзо се прават, не се скапи а многу се вкусни

Направете вкусни новогодишни и божикни колачиња.   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт […]

Десерти

Евтини и брзи: Ситни божиќни колачиња

Направете вкусни новогодишни колачи.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Празници се ближат: Брзи новогодишни колачи со цимет, портокал и мед

Направете вкусни и едноставни колачи за празниците кои се ближат.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути  

Десерти

Брзи колачиња за Божиќ и Нова Година: Готови за 10 минути

Направете вкусни новогодишни и божиќни колачиња. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Десерти

Новогодишни мафини – Нема повкусен благ рецепт

Направете новогодишни мафини и израдувајте го вашето семејство. Освен што изгледаат супер, имаат и супер вкус. Ова е рецептот, навистина е креативно и убаво: Уживајте во овој вкусен десерт и во убавината на претстојните празнични денови 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Десерти

Новогодишни ѕвезди – Ситни колачиња кои се многу лесни за подготовка

Направете вкусни новогодишни колачиња од само неколку состојки во вашиот дом. Идеални за празниците, како и за секој ден. Ова е рецептот за нив: Уживајте во празниците и имајте убава и среќна Нова година 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: […]

Десерти

Ситни новогодишни колачиња со најубава декорација – Креативна кујна заедно со вашите деца

Направете ситни новогодишни колачиња, совршено декорирани и со префинет вкус. Можете да ги правите заедно со вашите деца или внуци. Ова е рецептот: Уживајте во вкусот на празниците 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Новогодишни колачиња со бело чоколадо

Подгответе се за најубавиот период од годината со вкусни колачиња со бело чоколадо. Ова се рецептот и начинот на подготовката: СОВЕТ: Пред употреба, маргаринот е потребно да го оставите на собна температура за да омекне. Повеќе десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

Доаѓаат најубавите празници: Направете вкусни новогодишни кекси

Доаѓа најубавиот период од годината кога градот ќе блесне во магијата на Божик и Нова Година. Елките ќе се накитат, улиците ќе засветат, семејството ќе се собере заедно на трпеза. Ви нудиме супер лесен и брз рецепт за новогодишни колачиња. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Домашни крем банани – вкусот […]