Tag: Новак

Забава

Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше

Новак Ѓоковиќ беше на свадба кај својот пријател, тенисерот Троицки. Тој јадеше посебен оброк, вегетаријански оброк сочинет од салата, ролни од зеленчук во кокосово млеко и гулаш.Новак бил еден од највеселите гости на свадбата. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Десерти, Препораки

Јелена Ѓоковиќ објави рецепт за еден од најубавите десерти во светот

Јелена Ѓоковиќ која деновиве е актуелна по семејните фотографии од прославата на роденденот на нивниот син, како и слатките заеднички фотографии со сопругот Новак Ѓоковиќ, објави фотографија од неодолив десерт. Погледнете: Just an idea….😍 great recipe! #happysunday A photo posted by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on Oct 9, 2016 at 8:21am […]

Забава

ВИДЕО: Кога Ноле ќе запее вака звучи тоа

Тенисерот број 1 во светот Новак Ѓоковиќ викендов бил на свадба. Еве како изгледа и звучи Ноле кога ќе ја запее „Лукаста си ти“ на Мирослав Илиќ: #Repost @ivan.scekic with @repostapp ・・・ @djokernole 👌 A video posted by Novak Djokovic Fan Club (@novakfanclub) on Sep 25, 2016 at 12:11pm PDT […]

Главни јадења, Повеќе

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го откри рецептот за неговата омилена лазања

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ учествуваше на гала вечера во Њујорк поврзана со актуелниот US Open. Тој го откри рецептот за неговата омилена лазања со тиквички која се приготвува во ресторанот Eqvita кој во Монако го отворија заедно со неговата сопруга. Погледнете како тоа изгледаше, а во 31 секунда […]

Повеќе

Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“

Новак и Јелена Ѓоковиќ ги демантираа тврдењата на “Gazeta delo sport” дека се пред развод и сакаат да ги тужи италијанските медиуми. Угледниот спортски весник објави дека тие двајца пред неколку месеци биле пред развод, што ова на Ѓоковиќ воопшто не му се допаднало. „Многу ги разбеснија овие тврдења. Посебно […]

Повеќе

Нови фотографии од ресторанот на Ноле

Светскиот тенисер број еден заедно со својата сопруга ги брои последните недели од отворањето на нивниот ресторан за здрава храна, Eqvita. На Facebook тој напиша: „Eqvita е повеќе од ресторан. Тоа е концепт. Приказна. Да бидам попрецизен, Eqvita е лична љубовна приказна, бидејќи ја делиме заедно со Јелена“. Ресторанот се наоѓа […]

Повеќе

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

„Успеавме!!! Својата страст кон здравата храна Јелена и јас ја преточивме во ресторан кој ќе се вика Eqvita“, напиша вчера на својата официјална Facebook страна тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ. Официјалното отворање на овој ресторан кој се наоѓа во Монте Карло ќе биде за неколку недели, а брачната […]