Tag: нискокалоричен

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

Следуваат жешки денови. Најдобриот начин да се разладите е сладоледот кој најчесто избегнуваме да го јадеме често поради големиот број на калории и шеќери. Но, кога ќе го изгледате ова видео, ќе научите како да направите брз и природен сладолед со само 3 состојки: 3 банани, лажица мед и малку […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО рецепт: Нискокалоричен чоколаден сладолед

Сладолед кој се прави со 3 состојки и многу брзо. Нема додавање на шеќер, ниту млеко, а овој специјалитет ќе го правите буквално цело лето. Еве го рецептот на Ивана: Повеќе детали погледнете во видеото: Уживајте на топлото време 🙂 Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти, Посно и веге

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Најпопуларниот летен десерт е сладоледот. Но, доколку ви е смачено постојано да внимавате колку топки сте изеле, пробајте го овој рецепт на Ивана за овошен сладолед кој се прави многу брзо и без додавање на шеќер. Ви требаат само банани, замрзнато овошје по избор и блендер во кој ќе ги ставите. На […]