Tag: нерви

Препораки

Чај за опуштање и смирување на нервите

Ако сакате нешто за смирување и опуштање, особено после стресен ден, ви треба само чај. Чај кој делува на нервниот систем и го опушта е чајот од камилица. Може да користите и чај од валеријана. Пијте и чај од нане. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени […]

Препораки

Чај за нервите – Помага за стрес и депресија

Чајот од ѓумбир е чај против стрес и многу помага за нервите. Регулира и чувство на нелагодност во стомакот, намалува воспаленија, помага за болки во зглобови, за настинка и грип. Помага и за циркулација. Го подобрува расположението и делува дури и за депресија. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – […]

Препораки

За челични нерви – пијте го ова наместо кафе

Стресот не следи секојдневно во нашиот живот, но наместо да земате апчиња и анти депресиви, се што ви треба е чај за зајакнување на нервниот систем. Едно лажиче ситнети цветови невен прелијте го со шолја ипол вода која е зовриена и по 40 минути процедете. Испијте една шолја три пати […]