Tag: нема печење

Десерти

Чоколадни бомбици од пет состојки – Нема печење

Од бомбици никогаш доста, вкусот им е одличен, лесно и брзо се прават. Овој пат ви нудиме рецепт за чоколадни бомбици без мака и печење кој се прави вака: Уживајте во слаткиот вкус на овој десерт. Повеќе десерти на Gotvi.mk: Домашни крем банани – вкусот на детството Бомбици на кои […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посна торта без печење – совршенство без мака

Направете супер деликатес за посниот период, торта без печење и без многу готвење.Малку состојки и малку труд, еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Видео, Десерти

Рецепт “боли глава”:  Чизкејк кој не се пече

 Направете брз и лесен десерт кој има одличен вкус. По напорниот работен ден не треба да уклучите шпорет, туку потребни ви се неколку намирници и ќе имате супер десерт за неколку минути.   Повеќе на Готви.мк: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на […]

Десерти

Нема печење, нема матење со миксер: Брза и вкусна торта

Ако сакате да имате вкусен десерт без да матите со миксер и без да стоите до шпорет, ова е се што ви треба:       Повеќе на Готви.мк: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ: Брза чоколадна торта по која полуде секоја домаќинка

Бисквити, путер, крем,ванилин шеќер, ванила, нутела. Веднаш се знае дека ќе излезе деликатес.Мора да го пробате овој брз десерт кој не се пече.     DELUXE CHEESECAKE 💎 Cheesecake with milk chocolate coating and hazelnuts… 🍰 😺 A video posted by Chefclub UK (@chefclubuk) on Oct 24, 2016 at 4:41am […]

Деликатеси

Нема печење, месење и мачење: Ова е сон на секоја домаќинка

Секоја домаќинка сака  лесни и брзи, но многу вкусни идеи за ручек, а оваа е идеална. Нема печење, нема стоење до шпорет и нема мачење. Повеќе на Готви.мк: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чизкејк кој не се пече – десерт за 30 минути

Направете вкусен чизкејк кој не се пече, готов за само 30 минути. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Шлаг од јагоди – вистински […]