Tag: нема миксер

Десерти

Нема печење, нема матење со миксер: Брза и вкусна торта

Ако сакате да имате вкусен десерт без да матите со миксер и без да стоите до шпорет, ова е се што ви треба:       Повеќе на Готви.мк: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]