Tag: некалорично

Деликатеси

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

Направете вкусен напиток кој има само 80 калории и изобилува со здравје и свежина. Состојки: 1 дл обезмастен јогурт 1 дл бадемово или кокосово млеко 1 шолја јагоди Начин на подготовка: Сè ставете во блендер и направете смути. Ставете во чаша и додадете неколку коцки лед. Украсете со јагода на […]