Tag: некалорични

Tips & Tricks, Десерти

Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки

Од само две состојки направете си вкусни палачинки кои можете да ги јадете неограничено. Тие немаат лактоза, глутен и рафиниран шеќер. Ви требаат само банани и јајца. ПОДГОТОВКА: Згмечете една банана и додадете две јајца. Се тоа изматете го. Кога ќе добиете хомогена смеса, тоа е тоа. Не додавајте ни […]