Tag: неделна

Повеќе

НЕДЕЛНА ВРЕМЕНСКА: Ќе се спасиме ли од дождот?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Најпрвин врнежите ќе започнат во северозападните делови од земјата, а во текот на денот ќе се прошируваат кон исток. Повеќе врнежи ќе има во ноќните часови кон понеделник, особено во југоисточните делови каде ќе има услови за ретки грмежи. […]

Повеќе

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Оваа диета е добра да се држи за време на пролетта и летото, бидејќи се заснова на овошје и зеленчук кои во овој период ги има најмногу. Направете голема листа на омиленото овошје и зеленчук и јадете го секој ден, пијте многу вода (најмалку осум чаши на ден), вода со […]