Tag: Неа Каликратија

Повеќе

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

Читател на Готви.мк ни пишува дека неколку заедно со својата фамилија неколку години по ред оди на одмор на Халкидики во Грција, поточно во местото Неа Каликратија. За разлика од лани, вели тој, забележлива е разлика во цените. На пример на истата плажа, лани плаќале 2 евра по лежалка, додека […]