Tag: најстудено

Повеќе

Ова е најстуденото утро – доаѓа поларна зима

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од еден до осум степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер.Температурата ќе достигне до пет степени. Во наредните денови […]