Tag: натпревар

Препораки

Што ги инспирира македонските „фуд-блогери“?

Кога готвењето станува секојдневие, често му недостасува предизвик. Иако на интернет секојдневно среќаваме голем број рецепти, често не можеме да бидеме 100% сигурни во резултатите, па потребна ни е препорака од некој на кого му веруваме, но и состојки со кои лесно ќе може да „маневрираме“ во кујната и да […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

Биди креативен, испрати фотографија и натпреварувај се

Периодот на есенските и зимски слави, имендени и други прослави започнува. Трпезата изгледа многу повкусно и побогато кога на неа се сервирани ордеверите илу даските кои секој од нас ги украсува и реди на свој посебен начин 🙂 Покажи ја својата креативност до 08.11.2017 година и учествувај во натпреварот на […]

Деликатеси, Предјадења, Препораки

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе со пиво

Забава и дружење со пријателите, похован кромид и пиво…има ли подобро? Ви нудиме екстра уживање за летните ноќи. Сервирајте и уживајте во долгите и забавни муабети 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи […]

Главни јадења

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

Супер комбинација со фудбал и пиво. Овој рецепт на Мартина ќе му даде многу повеќе смисла и страст на заедничкото навивање за омилениот тим 🙂 СОВЕТ: Доколку сакате погуст бешамел сос – додадете брашно, или пак, доколку сакате сосот да е поредок – додадете повеќе млеко. На здравје! Прочитај поврзани […]