Tag: настап

Повеќе

ВИДЕО: Мараја Кери фалшираше на новогодишниот настап во Њујорк

Илјадниците луѓе кои го прославуваа дочекот на Новата 2017 година на Тајмс Сквер во Њујорк, останаа подзинати слушајќи го настапот на Мараја Кери. Пејачката се пожалила на неусогласеност на плејбекот со нејзиниот настап, а на крајот нервозно ја напуштила сцената. Погледнете детали во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Цеца ја […]

Забава

(ФОТО галерија) Северина од Берово: Ја носам Македонија во срцето

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]

Забава

Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча

Северина во Гуча толку се прејала што малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап. Таа откри дека долго време посакувала да го проба познатиот српски специјалитет – свадбарска зелка. „Ја пробав зелката. Беше одлично додека јадев, но потоа ми беше тешко да си го облечам планираниот костим за […]