Tag: нараснуваат.тесто

Предјадења

Мекици кои нараснуваат – Полна вангла од една смеса

Мекици кои се брзи и вкусни и нараснуваат огромни. Сервирајте и уживајте🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – […]